„Bądź kumplem, nie dokuczaj”

       Miło nam poinformować, że nasz Ośrodek  wziął udział w kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj” pod patronatem Cartoon Network.
       Za promowanie koleżeńskich zachowań i udział w kampanii społecznej   „Bądź kumplem, nie dokuczaj” Zespół Cartoon Network przyznał naszemu  Ośrodkowi Certyfikat Klubu Kumpli.
 

W listopadzie i grudniu 2019 roku nasz Ośrodek wziął udział w ogólnopolskiej Akcji Cartoon Network „Bądź kumplem nie dokuczaj”.  

Wychowankowie  zapoznali się z celem akcji oraz jego ambasadorami.

Wspólnie obejrzeliśmy filmy oraz materiały kampanii, wychowankowie wypełnili quiz znajdujący się na stronie akcji „Bądź kumplem nie dokuczaj” i podjęliśmy dyskusję na temat agresji , przemocy i dokuczanie oraz zapobiegania tym zjawiskom. Postanowiliśmy zrobić wszystko, aby zrealizować Kodeks Kumpla. Stworzyliśmy tablice informacyjne na temat akcji i  tablice dotyczącą tolerancji oraz ogłosiliśmy konkurs na najlepszego kumpla w naszym Ośrodku, którego finał będzie na początku lutego ( na koniec I semestru). Ze szczególną uwagą zwracamy uwagę na przejawy wszelkiej agresji w naszym internacie.

Chcemy być tolerancyjni  i wyeliminować przejawy agresji .W tym celu obejrzeliśmy film pt. „Cyrk motyli” oraz film „ Nick Vujicic do uczniów o nękaniu w szkole”.

Nasze przemyślenia i dyskusje dotyczące tolerancji oraz pomocy ludziom potrzebującym ustawicznie wcielamy w nasze życie nie tylko w internacie, ale także w domach rodzinnych. Staramy się całkowicie eliminować agresję  oraz w razie potrzeby zamieniać ją w dobre, szlachetne sprawy i akcje.

https://photos.app.goo.gl/caT61F1mnQwUMbVt9