TRADYCJE WIELKANOCNE

Dziewiątego kwietnia grupa wychowanek licząca 10 osób z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Pałacyk uczestniczyła w pikniku z okazji Obchodów Niedzieli Palmowej oraz warsztatach zdobienia pisanek zorganizowanych na terenie Muzeum Wsi Radomskiej.

Dziewczyny wykazały się dużym zaangażowaniem, z zaciekawieniem podziwiły architekturę starej wsi, oglądały stragany, na których można było podziwiać regionalne stroje, ręcznie robione lale oraz zapoznały się ze zdrowym zastosowaniem miodów pitnych. Po zapoznaniu się z atrakcjami wychowanki wraz z wychowawcą udały  się na warsztaty zdobienia pisanek, na których pracownik muzeum zapoznał ich z techniką oraz historią wykonywania pisanek przez mieszkańców starodawnej wsi. Każda z wychowanek otrzymała wydmuszkę, którą pod okiem specjalistów zamieniły w piękne i pomysłowe pisanki wielkanocne.                                                                                                                                           

Wyjście to dało wychowankom moment na refleksje przed przeżywaniem Świąt Wielkanocnych oraz zdobycie nowych doświadczeń związanych  z przygotowaniem pisanek dla najbliższych jak również pogłębienie wiedzy z zakresu Obchodów Niedzieli Palmowej.