DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Dwudziestego pierwszego listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

To niezwykle ciekawe święto w naszym kalendarzu. Jak je obchodzić? Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej.
Pomysł Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień narodził się już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day w Stanach Zjednoczonych. W Polsce był mało znany, a właściwie nadal jest. Czy faktycznie mało w nas życzliwości, że trzeba o tym przypominać?
W naszym Ośrodku ten dzień obchodziliśmy w piątek 20 listopada , ponieważ jeśli wymagamy, by inni traktowali nas z szacunkiem, sami też tak robimy.
Kultura dnia codziennego wymaga uprzejmości względem innych. Czy tak ciężko się uśmiechnąć? Raczej nie. A to najlepszy środek do „przełamania lodów”, do stworzenia miłej atmosfery. Właściwie życzliwość to mało kosztowna inwestycja, ale zyski jakie niesie mogą być naprawdę ogromne. To niezbędny element w budowaniu relacji międzyludzkich. Należy jednak pamiętać, aby nie okazała się zwykłą grą pozorów.
Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość jest zawsze na miejscu. Pamiętajmy, że „życzliwe spojrzenie i uśmiech więcej nieraz znaczą, niż udawana rozmowa”. I oby tak było!