MAJÓWKA NASZEGO OŚRODKA

Długi majowy weekend obfitował w wiele atrakcji. W czasie tej kilkudniowej przerwy nikt nie narzekał na nudę.

Majowy weekend to tradycyjnie wydłużony czas przerwy od szkolnej nauki. Nasz Ośrodek przygotował wiele atrakcji tak, aby nikt nie mógł narzekać na nudę. Zadbano jednocześnie o aktywny i rekreacyjny wypoczynek naszych wychowanków.

Nasi wychowankowie uczestniczyli między innymi w Dniu Strażaka, który zorganizowany został w Muzeum Wsi Radomskiej. Atrakcji nie brakowało również bezpośrednio na terenie Ośrodka. Zorganizowane zostały ogniska połączone z pieczeniem kiełbasek i grą terenowo zespołową. Ponadto grupa wychowanek wzięła udział w wycieczce do Królewskich Źródeł, które zlokalizowane są na terenie Puszczy Kozienickiej. Uczestniczki przeszły cały szlak Ścieżki Dydaktycznej Królewskie Źródła, która znajduje się w obszarze rezerwatu przyrody. Można, więc było podziwiać nieskazitelną przyrodę, która zaskakuje ilością barw, a także jest świadectwem naturalnego systemu przyrody.

Na zakończenie wycieczki do Królewskich Źródeł odbyło się pieczenie kiełbasek, które w otoczeniu natury smakowały wybornie.